Ahoj, ohledně navigací mám vyzkoušené řešení: Samsung Galaxy A5(2017) + Quad Lock Motorcycle/Scooter Mirror Mount + Quad Lock Universal adaptér V2. Telefon je dobře čitelný na slunci, nikdy se mi nepřehřál, čistím ho jarem a houbičkou ve dřezu (pořád drží) Otestováno na cca 20tis. km i v drsnějších podmínkách (vibrace, veliké teplo apod.) Snad jen jednou jsem musel restartovat, protože se po zapnutí navigace nechtěla načíst GPS jinak bez problému... Jinak pro některé typy telefonů má Quad přímo pozdro to je určitě lepší a ten jejich úchyt na zrcátko pasuje přesně na hrazdu u GS ADV
Hodně o tom přemýšlím, protože po zkušenosti s Garminem zumo 660, bych už garmina nechtěl. Je pravda, ze jsem poznal místa, které bych nikdy neviděl . Ale zase mám v paměti, ze kamoš měl TomToma a ten mu půl dne přepočítával. Teda nevím, zda to nebylo tím, ze mu můj Garmin zamotal hlavu
Upravil Alan 2 dne 29.12.2020 22:54
Hlavně ať Ti to funguje tak, že do toho nemusiš pořad čumět, muj kamarad na to doplatil životem v Rakousku na cestě.
Nejlepe ať to komunikuje to jak Navigator, je tam i super ovladani a maš v přilbě komunikator.
Alan 2: Já měl naprosto stejnou zkušenost, Garmin tahal nesmyslnými trasami (ačkoliv routování bylo nastaveno správně, Garmin dělal 5-10 kiksů denně, TomTom tak jeden, dva za sezonu. Ale je to na tobě... Nový Rider 550 je hodně svižný, má 4jádrový procesor (mám Rider 400 a táta 550, tak mám srovnání).
Jinak ono to může být tím jak trasu přepočítáváš, GPX trasa má třeba stovky průjezdních bodů, kdežto TomTom má svůj itinerář, který zpravidla bývá v jednotkách až desítkách bodů, což je i fajn pro případ např. objížďky, nečekané změny trasy atd... (Garmin tě bude pořád vracet atd)... Navíc i ušetříš Rider 550 stojí kolem 10ky... navíc umístění na hrazdičce je parádní, krásně v zorném poli... (jen se hůř ovládá za jízdy, ale přece jen je lepší zastavit, člověk to tak spíš udělá...) nicméně tento drobný diskomfort (nemožnost ovládat z řídítka multifunkčním ovladačem) je vykoupen bezproblémovým navigováním opravdu není nad to, když za silného deště chce Garmin pořád táhnout do uzavírky atd...
Upravil HonzaGS-SV dne 30.12.2020 06:50
Krupauer Čestmír... To mě mrzí Čestmire, je to veliká pravda! Navigací a telefony na motorce i v autě zabijí! Já na mašině mobil vypínal, většinou se jezdím odreagování, ale když jedu. Na mašině služebně, tak i volám, ale zpomalim. Nova technika je super, ale není nad to se plně soustředit na jízdu. Bohužel mám podobnou zkušenost, jako ty, ale naštěstí se šťastným koncem. Ať nadto mine a hodně štěstí na cestách
Je vás tady spousta, co používáte k navigaci mapy.cz... nepozorujete poslední dobou (několik týdnů, max. měsíc nebo dva) zásadní zhoršení ve funkčnosti navigování dle zadaných bodů?
Používám poměrně dost průjezdních bodů, protože si trasu plánuji celkem výhradně po těch nejmenších silničkách. Běžně 30-40 bodů na cca 200-300km. Dříve to bohatě stačilo, ale poslední dobou znamená jakékoliv odklonění z navigované trasy to, že trasa se kompletně přepočítá a vede po blízkých hlavních cestách a do průjezdných bodů, které jsem zadal, vede vždy "slepá" odbočka, a po té zase zpět na hlavní. Často je to až komické. Tohle všechno samozřejmě s tím, že mám stále nastavenou nejkratší vzdálenost a vypnuté placené úseky.
Po každém sebemenším sjetí z trasy, se to opakuje. Stačí i zastavení u pumpy nebo obchodu přímo u trasy a hned je vše přepočítáno na nesmyslnou trasu, která je někdy i o 50 km delší a plná "slepých" výpadů do průjezdných bodů.
Vyřeší se to vždy zmáčknutím tlačítka "upravit trasu" a aniž bych cokoliv upravoval, znovu dám navigovat a vše je v pořádku, než zase někde sjedu i pár metrů mimo třeba na fotku nebo vych.cání
Nejhorší na tom je, že jsem na mapy.cz přešel letos na jaře s tím, že už nedávám idiocii garmina a nějaká blbá aktualizace nebo co, mě vrátí prakticky ještě do horších situací
Servis motocyklů BMW Praha- východ
(po dohodě, tel.: 773767249, 776602104) http://www.youtub...er/PETRGSA
Já jsem tu o tom psal již dřív, že mi to přijde divné, vyjíždím trasy identické (jak z Mapy.CZ na telefonu tak na TomTomu - kde je použit převedený export z mapy.cz) vyjedu a dojezd stejný a pak najednou po nějaké době je najednou o 100km třeba delší na telefonu... Takže za mě jsou mapy.cz nepoužitelné...
Jinak musím se podělit o zkušenost z letošní dovolené. Udělal jsem si z telefonu přístupný bod, který zná můj TomTom Rider 550. Tomtom se připojit přes WiFi, stáhnul si aktuální dopravní info, kolony vždy odpovídaly tak na 10m. Trasa se vždy přepočítala, jednou mě i zavedl do kolony (o které měl správná data) a mým příjezdem se kolona dala do pohybu a během 2 minut bylo po ní... Takže fakt super a výsledky jak z Waze (a nebyla to náhoda - cca 5x během jednoho dne a 700km)
Já jsem s mapy.cz letos odjel dvě dovolené (červen a srpen) a vše bylo relativně v pořádku (až na obligátní věci dané přechodem z GPS na telefon jako potřeba nabíjení, přehřívání při nabíjení, dotykový displej, hyperkorektnost kdy tě mapy.cz raději nevedou nikam, než by tě náhodou vzaly na šotolinu, ač legální... Pak běžné problémy vzniklé chybami v mapách jako vedení do jednosměrek ...atd...)
I mezi časem dovolených jsem s tím dost jezdil po ČR a vše mě přišlo v pořádku, ale teď je to skoro nepoužitelný pro účely, jaký jsem používal ještě nedávno
Varianta, cos naznačil, stažení gpx z naplánovaný trasy v mapy.cz do Tomtoma, mě taky napadla, ale tam zase končím s mapovým podkladem Tomtoma
Ale kdyby něco takového existovalo, tak to bude dokonalý. Podklady a trasa z mapy.cz přes PC do zařízení, který s tím už dál nebude je.bat a bude tě zkrátka navigovat tam, kam je určeno... Maximálně s přepočtem v zadané prioritě k nejbližšímu dalšímu bodu, pro případ neprůjezdnosti trasy. Vůbec nechápu, v čem je v dnešní době ta potíž, tohle řešit? Já bych za to raději i zaplatil jak za novýho garmina, ale aby to fungovalo kur.va tak, jak zadáš jako majitel přístroje a ne tak, jak se usmyslí umělá neinteligence
Servis motocyklů BMW Praha- východ
(po dohodě, tel.: 773767249, 776602104) http://www.youtub...er/PETRGSA
Ja som tohtoročný balkánsky off trip išiel s mapami v Garmiňáckej Montane čo kamoš exportol z mapy.cz do gpx (bolo nás jak Hujerov, tak musel mať navi prvý aj posledný aby sme mohli aj večer chlastať spolu ) a ani raz mi to nezblblo, to skôr chalani maturovali s telefónmi , takže by to asi mohlo fungovať ....alebo to bolo tým , za tá moja 10 ročná Montana ešte nepoznala pojem "umelá inteligencia" ?
Upravil patol dne 05.10.2022 20:18
Nahrával som ich aj kamosovi do 660ky a je to pri každom iné. Dal som to odoslať do zariadenia cez basecamp a v 660 je to tuším hodilo do gpx záložky, v mojej Montane na koniec. 660ka to rozpoznala pri následnom zapnutí hláškou či chcem importovať nové súbory (áno inak ich neuvidis), moja to rovno hodila medzi trasy. Ak som to skúšal iba na tvrdo nakopirovat z compu, tak tam síce boli, ale neroutovali. A hlavne musíš pri exporte z mapy.cz zakliknuť okienko že pre navigáciu, alebo ako sa to volá, je tu o tom niekde celá téma ako na to..
https://www.bawor...wstart=180
Zaujímavé bolo, z v Montane to vie routovat iba v v zobrazení "nüvi", ale to je možno dané tým, že je to čiastočne toponavigacia a cez 10 rokov stará, aj keď s najnovším softvérom ?
Upravil Mr GS dne 06.10.2022 10:51
Já jsem nedával v PC nikdy volbu pro automobilovou navigaci, ale po vytvoření gpx a přetažení do basecamp, jsem to musel označit a dát "vytvořit trasu" a basecamp mě to přepočítal na prostředí mapy, kterou jsem měl zrovna otevřenou... Takže buď origo nebo osm... Přechroustá to po svém, ty zkontroluješ případný odchylky, opravíš a pak už s tím nakládáš jako z trasou, kterou bys přímo vytvořil v basecampu.
Ty podklady pro mapu se budou vždycky lišit a ten program to potřebuje přepočítat podle svého. Toď moje zkušenost. Opět garminacky komplikovaný, ale evidentně nic nefunguje dokonale... A když náhodou jo, tak se to časem musí zesr.at, aby to náhodou nevyčnívalo.
Servis motocyklů BMW Praha- východ
(po dohodě, tel.: 773767249, 776602104) http://www.youtub...er/PETRGSA
Mr GS napsal:
Já jsem s mapy.cz letos odjel dvě dovolené (červen a srpen) a vše bylo relativně v pořádku (až na obligátní věci dané přechodem z GPS na telefon jako potřeba nabíjení, přehřívání při nabíjení, dotykový displej, hyperkorektnost kdy tě mapy.cz raději nevedou nikam, než by tě náhodou vzaly na šotolinu, ač legální... Pak běžné problémy vzniklé chybami v mapách jako vedení do jednosměrek ...atd...)
I mezi časem dovolených jsem s tím dost jezdil po ČR a vše mě přišlo v pořádku, ale teď je to skoro nepoužitelný pro účely, jaký jsem používal ještě nedávno
Varianta, cos naznačil, stažení gpx z naplánovaný trasy v mapy.cz do Tomtoma, mě taky napadla, ale tam zase končím s mapovým podkladem Tomtoma
Ale kdyby něco takového existovalo, tak to bude dokonalý. Podklady a trasa z mapy.cz přes PC do zařízení, který s tím už dál nebude je.bat a bude tě zkrátka navigovat tam, kam je určeno... Maximálně s přepočtem v zadané prioritě k nejbližšímu dalšímu bodu, pro případ neprůjezdnosti trasy. Vůbec nechápu, v čem je v dnešní době ta potíž, tohle řešit? Já bych za to raději i zaplatil jak za novýho garmina, ale aby to fungovalo kur.va tak, jak zadáš jako majitel přístroje a ne tak, jak se usmyslí umělá neinteligence
Zajímavý. Nezkoušel jsi to hlásit? Mají systém sbírání uživatelské zpětné vazby, třeba produkťákům tenhle use case nedošel.
To je teda pro TomToma... Jinak to zatržení "pro navigaci" udělá jen export těch bodů co máte přímo zadaných na mapy.cz (tedy né trasu ale jen těch pár průjezdních bodů co máte napravo na mapy.cz)