Koupil jsem si po dvaceti letech moto BMW F650GS 37kwse se 17tis. km. Naposledy jsem seděl na Jawě 640, tohle je takový nervózní motor Vyměnil jsem olej, chladící kapalinu, brzdovku, svíčky a všechny filtry kromě palivového. Mám tu problém že když chci vytáhnout klíč ze zapalování, tak to vytáhnu i s vložkou zámku, vůbec to ve spínací skříňce nedrží. Koukal jsem že vy to takhle být nemělo a měla by tam držet. Poradí prosím někdo co s tím? Dík Martin.
Upravil Maka123 dne 21.06.2026 18:46
Vložka zámku má stavítka kdy poslední stavítko je dlouhé aby zapadlo do drážky ve spínací skříňce a tím pádem nejde vytáhnout. Zkontroluj jestli v poslední drážce u vložky zámků je toto stavítko - plíšek který by tam měl zaskočit do drážky. Pokud ti tam nezaskakuje a máš ho tam tak je velice pravděpodobné že ta spínací skříňka je poškozená a bude se muset vyměnit..Velice často poškození spínací skříňky vzniká při pokusu o odcizení motorky kdy někdo tu spínačku vytrhne a tím tu drážku může poškodit
Upravil jezek dne 21.06.2026 19:22
Večer jsem se byl projet a když jsem zastavil a chtěl vypnout zapalování, tak vložka i s klíčem byla fuč. Naštěstí jsem jí našel v kapotáži. Půlka těch stavitek tam chybí.
Je pravda ze 730,- neni moc... jen si budes muset prestavet vložky zamku na nadrzi a kufrech (pokud je mas) aby jsi nemel od kazdeho jiny klic... teda pokud ti to nevadi..
Gratuluju k návratu na dvě kola. F650GS má proti Jawě živější reakce, takže ten motor může ze začátku působit trochu nervózně, ale rychle si zvykneš. K tomu zámku – vložka rozhodně nemá jít vytáhnout společně s klíčem. Nejčastěji chybí nebo je poškozená zajišťovací pružinka či pojistný kolík, případně je ulomená část těla spínačky. Sundal bych horní kryt a zámek zkontroloval. Pokud už se v něm někdo vrtal, může být špatně složený. Než s tím budeš jezdit, vyřešil bych to, ať ti vložka někde nevypadne úplně.